KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14872052
nr 1487 2052
Ellen Wängberg
(1903-1989), Sverige
Oljemålning, "Syrenträdet". Signerad, daterad 1976. Olja på duk, 44x33 cm, yttermått inklusive ram: 46x35 cm
Ellen Wängberg, svensk bildkonstnär född 1903, död 1989.
Utrop:
800 kr
Såld:
100 kr
måndag 22 augusti 2022
kl 19:20:57
22/8 14:20:32
22/8 14:21:55
22 aug
Specialauktion Ellen Wängberg
Specialauktion med verk av den svenska konstnären Ellen Wängberg.
Läs mer om Specialauktion Ellen Wängberg
Ellen Wängberg
Läs mer om Ellen Wängberg